Przyszłość

WinSun (Szanghaj) wydrukuje dom za rozsądną cenę

WinSun (Szanghaj) wydrukuje dom za rozsądną cenę

Minęły już dni, w których na wybudowanie domu potrzeba było miesięcy murowania ścian, układania podłóg i innych ciężkich zadań związanych z tym tematem.

Jak donosi serwis livescience.com w Chinach istnieje firma, która pracuje na procesem technologicznym pozwalającym… wydrukować nowy dom w kilkadziesiąt godzin, dzięki zastosowaniu technologii druku3D.

Działająca w Szanghaju firma WinSun opracowała metodę wydruku3D elementów gipsowych i cementowych, w większości wykonanych dzięki recyklingowi odpadów konstrukcyjnych. Dzięki tej metodzie możliwe staje się wydrukowanie małego, niedrogiego domu (wg. producenta około 4800$), dostarczanego w postaci łatwych do złożenia elementów, które są dodatkowo przyjazne dla środowiska.

Jak większość drukarek 3D urządzenia skonstruowane i używane podczas druku3D elementów domu nakładają specjalny filament warstwami. Podobno materiały, których używa firma zostały opracowane aby nie tylko wykonywać elementy ścian i podłóg, ale też wyposażać gotowe segmenty domu w sieć kanalizacyjną, elektryczną, izolacje termiczne i wodne, a także w okna po złożeniu ścian i dachu.

Właściciele WinSun wiążą z technologią druku3D duże nadzieje. Celem całego szeregu dalszych badań jest umożliwienie mniej zamożnej części społeczeństwa posiadania własnego, niedrogiego domu.

Źródło: portal http:livescience.com

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *