Technologia

Korzystanie ze zdjęć stockowych

Korzystanie ze zdjęć stockowych

Korzystanie z banków zdjęć stockowych pozwoli na wykorzystywanie zdjęć bez potrzeby posiadania ich pełnych praw autorskich. Dodawanie grafiki do tekstu wyróżni go oraz w większym stopniu przykuje uwagę odbiorcy.

Czym są zdjęcia stockowe?

Zdjęcia stockowe to zdjęcia będące w bazach do użytkowania bez potrzeby uzyskania zgody autora. Darmowe strony internetowe dają Ci możliwość ściągania ich i wykorzystywania na swoje potrzeby np. w celach komercyjnych.

Darmowe zdjęcia stockowe zwolnią Cię z zamartwiania się o wynajęcie grafika lub fotografa. Obrazy są dostępne dla Ciebie, a Ty możesz wybrać najlepsze zdjęcie, które będzie promowało Twoje materiały.

Korzystać z nich mogą nie tylko osoby prywatne zakładając konto na stronie bazy ze zdjęciami, ale również firmy, które później będą wykorzystywać zdjęcia do promocji własnych treści. Na podobnej zasadzie działają zamieszczone w domenie publicznej efekty dźwiękowe, wideo lub animacje, które możesz legalnie wykorzystać na swojej stronie.

Dlaczego warto używać umieszczać zdjęcia w artykułach?

Większość z nas jest wzrokowcami. Treści przekazywane za pomocą obrazów mogą być mocniej utrwalone w naszej pamięci. Co więcej „zawieszenie oka” na grafice może doprowadzić do tego, że odbiorca bardziej zainteresuje się treścią, którą chcesz przekazać.

Zdjęcia mogą być  nośnikiem kluczowych treści jeżeli ich wybór będzie dokonany umiejętnie. Obrazy potrafią wywrzeć mocniejsze wrażenie na odbiorze oraz ocenie strony lub artykułu.

Zdjęcia stockowe dają możliwość udostępniania treści graficznych, które nie są opatrzone pełnymi prawami autorskimi.

Gdzie szukać baz zdjęć stockowych?

Bazy zdjęć stockowych znajdziesz w wielu miejscach w internecie. Niekiedy strony zastrzegają sobie obowiązek wykupienia konta premium jeżeli chcemy skorzystać z atrakcyjniejszych grafik. Pewnie treści udostępniane są w pełni darmowo.

Darmowe galerie obrazów zawierają zdjęcia, niekiedy również filmy, a nawet projekty ogłoszeń, które możesz umieścić na swojej stronie w celach informacyjnych.

Poszukaj darmowych baz, gdzie galerie zdjęć będą podzielone na kategorie, dzięki którym łatwiej dotrzesz do obrazu, który Cię interesuje. Przy wyborze ważny jest poziom rozdzielczości zdjęć. Zadbaj o tym, by grafika nie wyglądała źle w Twoim artykule.

Jedną z darmowych baz zdjęć jest Pixabay lub Stocksnap. Zobacz warunki korzystania na każdej stron i wybierz te, które prowadzą legalną politykę udostępniania treści. Ściąganie za darmo zdjęcia nie koniecznie oznacza posiadania do niego całkowitego prawa użytkowania. Niektóre zdjęcia może chronić licencja oraz pewne prawa autorskie.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *