Kalendarze książkowe i ich odmiany

Kategorie Biznes
kalendarze książkowe

Kalendarze książkowe to w dzisiejszych czasach bardzo popularna forma tego jakże na co dzień użytecznego przedmiotu. Czy jest ktoś z nas, kto go nigdy nie miał chociaż raz w swoim posiadaniu? Na rynku występuje całe mnóstwo odmian kalendarzy, które różnią się między sobą nie tylko metodą wykonania oraz jakością, ale i materiałem, motywem przewodnim, układem dni, tygodni, miesięcy itd. Sami z pewnością niejednokrotnie przekonaliśmy się, że każdy ze sklepów, wraz ze zbliżającym się sezonem, oferuje nam inne rodzaje, jak i motywy przewodnie. Jakie zatem kalendarze książkowe możemy wyróżnić?

Kalendarz skórzany

To właśnie ten rodzaj kalendarza zawsze kojarzy się nam z profesjonalizmem, powagą oraz czymś dystyngowanym. Najczęściej na jego zakup decydują się osoby, które pełnią jakieś funkcje służbowe i mają kontakt z klientami. Dobrze wiadomo, że nawet tak niepozorne przedmioty, jak prywatny kalendarz, aktywnie pracują na nasz wizerunek. Od zawsze dobry jakościowo kalendarz jest również często dawany w prezencie. Coraz więcej osób decyduje się na jego zakup od czasu, kiedy zaczęły być popularne usługi, dzięki którym można go swobodnie personalizować. Nie ma to jak dobrej jakości prezent, np. z wytłoczonym naszym imieniem, bądź też specjalnym zdobieniem. To tylko od nas zależy, na co się zdecydujemy. A jest w czym wybierać.

Kalendarz tematyczny

Tematyczne kalendarze książkowe podbijają serca tysięcy ludzi, którzy nieraz z niecierpliwością czekają na nowy sezon, wraz z którym to pojawiają się nowe wzory, motywy przewodnie i szablony. A jest na co czekać, gdyż na okładkach pojawiają się zazwyczaj najnowsze trendy oraz nowości, które możemy nazwać mianem „na czasie”. Nie powinno więc nikogo dziwić, że takie kalendarze książkowe są w szybkim tempie rozchwytywane.

Spiralowe kalendarze książkowe

To jeden z najbardziej charakterystycznych typów kalendarzy, który wyróżnia scalająca całość spirala. Przez niektóre osoby znienawidzona, zaś przez inne doceniana. Skąd taka rozbieżność zdań? W obu przypadkach chodzi o praktyczność. Z jednej strony spirala może przeszkadzać użytkownikom tego typu kalendarza książkowego. Zaczepia się ona często o coś w torbie/torebce oraz wpija w dłoń podczas pisania. Dużo osób dostrzega jednak sporą zaletę tego sposobu scalania, dzięki któremu nie ma zagięć, czy też zakrzywień od strony grzbietu, które są bardzo charakterystyczne w przypadku książek, kalendarzy szytych, sklejanych, czy też zszywanych. A ty? Polecasz ten typ kalendarza, czy też nie?

Kalendarze kieszonkowe

Kalendarze książkowe można rozróżniać również ze względu na ich rozmiary. W sklepach, czy też drukarniach, spokojnie natkniemy się na cały przedział formatów i z pewnością znajdziemy duży rozmiar, jakim jest A4, czy też mały, bardziej poręczny A7. Taka różnorodność jest jak najbardziej potrzebna, gdyż każda osoba inaczej korzysta z kalendarza. Niektórzy z nas bardzo dużo notują i skrzętnie prowadzą swoje zapiski, inni zaś zaznaczają tylko najważniejsze dla siebie daty, dlatego też kalendarze książkowe, na zakup których się decydują, są niewielkich rozmiarów, kieszonkowe. Jaki zatem typ jest lepszy? O tym musimy zdecydować już sami, patrząc na własne potrzeby.

Jak widać powyżej, rodzajów kalendarzy jest całe mnóstwo, dzięki czemu zawsze możemy wybierać w wielu wzorach, motywach, układach graficznych itd. Istnieją również usługi, pozwalające nam na personalizację naszego prywatnego kalendarza, który z pewnością po odpowiednich obróbkach spełni nasze wszelkie oczekiwania. Już dzisiaj pozwól na to, aby twój kalendarz odpowiadał twojej osobowości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *