Technologia

Drukarka 3D – czym się kierować przy wyborze

Drukarka 3D – czym się kierować przy wyborze

Technologia druku 3D rozwija się błyskawicznie, stąd też nie dziwi fakt, że drukarka 3D znajduje swoje zastosowanie zarówno komercyjnie, jak w życiu prywatnym. Na rynku jest wiele modeli, więc wybór konkretnego nie jest prosty. Przed podjęciem decyzji zakupowej należy wziąć pod uwagę szereg czynników. To inteligentne urządzenie powinna charakteryzować m.in. niezawodność, dobra jakość wykonania, łatwość w obsłudze. Co jeszcze? Podpowiadamy. 

1. Drukowanie 3D – poznaj jego największe zalety
2. Dedykowane oprogramowanie – na co jeszcze zwracać uwagę wybierając drukarkę 3D
3. Drukarka 3D Zortrax – dlaczego warto na nią stawiać?

Drukowanie 3D – poznaj jego największe zalety

Jakość drukowania 3D jest doceniana zarówno w użytku komercyjnym, jak i prywatnym. Wydruki z pomocą drukarki 3D charakteryzują się wyjątkową trwałością. Wszystko za sprawą możliwości zastosowania różnych technik druku 3D. Istotne jest to, że do dyspozycji mamy dużą ilość materiałów i ich wyboru biorąc pod uwagę preferowane przez nas parametry techniczne.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż sprzęt wykorzystywany w drukowaniu 3D umożliwia krótki czas realizacji danych projektów. Kiedy przygotujemy je, możemy liczyć na niemalże natychmiastowe wydrukowanie, a tym samym, pełną automatyzację działań. W bonusie otrzymujemy szybkość i zachowanie precyzji pracy.

Technologia drukowania 3D jest doceniana także ze względu na optymalizację kosztów. Nie dość, że wykonywanie prototypów na użytek klientów nie zajmuje wiele czasu, to na dodatek nie pochłania dużej ilości kosztów. Kolejnym plusem jest to, że drukarki 3D z powodzeniem mogą zastąpić wiele urządzeń, które są zdecydowanie droższe od nich.

Dedykowane oprogramowanie – na co jeszcze zwracać uwagę wybierając drukarkę 3D

Wybór odpowiedniej drukarki 3D dopasowanej do naszych indywidualnych potrzeb to nie wszystko. Aby cieszyć się wysokiej jakości wydrukiem i łatwym użytkowaniem trzeba zadbać o odpowiednie oprogramowanie. Wielu czołowych producentów wypuszcza na rynek swoje autorskie propozycje, które są w pełni kompatybilne z konkretnymi modelami urządzeń.

Dlaczego postawienie na dobre oprogramowanie jest tak ważne? To za jego pośrednictwem przygotowujemy projekty do druku 3D. Nie można tego jednak mylić z projektowaniem. Do tego służą dedykowane programy. Warto pamiętać o tym, że w niektórych przypadkach model 3D jest zapisany w pozycji, która teoretycznie uniemożliwia jego wydrukowanie w odpowiedniej pozycji. Za pomocą odpowiedniego oprogramowania jesteśmy jednak w stanie go wypozycjonować i uzyskać pożądany efekt końcowy. Jego funkcjonalność pozwala także ustawić parametry dobrane specjalnie np. do zastosowanych materiałów.

Drukarka 3D Zortrax – dlaczego warto na nią stawiać?

Jedną z propozycji rynkowych na którą warto zwrócić uwagę jest drukarka 3D Zortrax. Drukarki 3D Zortrax, w tym model Zortrax m200 cechuje wysoka jakość wykonania w duecie z wieloma udogodnieniami w użytkowaniu. Wśród funkcji na które warto zwrócić uwagę możemy wymienić np. czujnik końca materiału. Nie bez znaczenia pozostaje także wbudowana kamera czy moduł wi fi. Z ich pomocą wszystkie materiały, które możemy wydrukować będzie charakteryzować najwyższa jakość i dbałość o szczegóły. Z powodzeniem mogą je wykorzystywać m.in. laboratoria przyszłości. Nic więc dziwnego, że drukarka Zortrax cieszy się takim uznaniem wśród klientów. 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *