Wydrukuj mózg w 3D dzięki bibliotece rządowej.

Od pewnego czasu osoby zainteresowane wydrukami 3D mogą skorzystać z możliwości wymiany, pobrania, edytowania czy komentowania plików wsadowych do drukarek 3D.

Miejscem, które jednoczy zapaleńców została witryna rządowa.

To nie pomyłka. Biblioteka rządowa, a dokładnie National Insitutes of Health udostępnia, ale też pozwala udostępniać innym, pliki 3D, które mogą posłużyć do wydrukowania różnych rzeczy, począwszy od ludzkiego mózgu po śmiercionośne wirusy czy sprzęt laboratoryjny.

Strona uruchomiona przez National Institutes of Health nazywa się NIH 3D Print Exchange i zawiera biblioteki plików 3D odczytywalnych przez większość drukarek. Pliki te odpowiadają swoją zawartością dziedzinom nauki związanym ze zdrowiem, medycyną, wirusologią i pokrewnymi dyscyplinami wiedzy. Przykładowo w bibliotece NIH można znaleźć model kości udowej człowieka czy model wirusa zachodniego nilu, a nawet model 3D istoty białej mózgu.

Uzytkownicy serwisu mogą też udostępniać innym swoje własne pliki, edytować te, które już znajdują się w bibliotece NIH. Możliwym jest też skorzystanie z automatycznego narzędzia, które konwertuje wyniki obserwacji naukowych (np. obraz z mikroskopu) do gotowego do wydrukowania na drukarce 3D modelu przestrzennego.

źródło: LiveScience.com  • projektowanie cad

    Jakoś nie specjalnie widzę dokładność i jakość konwersji pliku „płaskiego” na 3d, chyba że to są mikroskopy stereoskopowe z funkcją rejestracji obrazu przestrzennego.


    http://www.ks-cad.com

Znajdź nas

Zapisz się do newslettera

Zapoznałem się i akceptuje regulamin Tu możesz przeczytać, zapisać lub wydrukować Regulamin
Zgoda na przetwarzanie danych (pokaż) „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Pana Jacka Stachowskiego, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Jacek Stachowski Concept-Craft, NIP: 676-235-12-96, podanych w rejestracji danych osobowych w celach marketingowych i promocji, w szczególności w zakresie niezbędnym do świadczenia usługi newslettera, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 1997 Nr 133, poz. 883 ze zm.).”
Zgoda na przesyłanie inf. handlowej (pokaż) „Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Pana Jacka Stachowskiego, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Jacek Stachowski Concept-Craft, NIP: 676-235-12-96, informacji handlowej drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.).”