WinSun (Szanghaj) wydrukuje dom za rozsądną cenę

Minęły już dni, w których na wybudowanie domu potrzeba było miesięcy murowania ścian, układania podłóg i innych ciężkich zadań związanych z tym tematem.

Jak donosi serwis livescience.com w Chinach istnieje firma, która pracuje na procesem technologicznym pozwalającym… wydrukować nowy dom w kilkadziesiąt godzin, dzięki zastosowaniu technologii druku3D.

Działająca w Szanghaju firma WinSun opracowała metodę wydruku3D elementów gipsowych i cementowych, w większości wykonanych dzięki recyklingowi odpadów konstrukcyjnych. Dzięki tej metodzie możliwe staje się wydrukowanie małego, niedrogiego domu (wg. producenta około 4800$), dostarczanego w postaci łatwych do złożenia elementów, które są dodatkowo przyjazne dla środowiska.

Jak większość drukarek 3D urządzenia skonstruowane i używane podczas druku3D elementów domu nakładają specjalny filament warstwami. Podobno materiały, których używa firma zostały opracowane aby nie tylko wykonywać elementy ścian i podłóg, ale też wyposażać gotowe segmenty domu w sieć kanalizacyjną, elektryczną, izolacje termiczne i wodne, a także w okna po złożeniu ścian i dachu.

Właściciele WinSun wiążą z technologią druku3D duże nadzieje. Celem całego szeregu dalszych badań jest umożliwienie mniej zamożnej części społeczeństwa posiadania własnego, niedrogiego domu.

Źródło: portal http:livescience.comZnajdź nas

Zapisz się do newslettera

Zapoznałem się i akceptuje regulamin Tu możesz przeczytać, zapisać lub wydrukować Regulamin
Zgoda na przetwarzanie danych (pokaż) „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Pana Jacka Stachowskiego, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Jacek Stachowski Concept-Craft, NIP: 676-235-12-96, podanych w rejestracji danych osobowych w celach marketingowych i promocji, w szczególności w zakresie niezbędnym do świadczenia usługi newslettera, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 1997 Nr 133, poz. 883 ze zm.).”
Zgoda na przesyłanie inf. handlowej (pokaż) „Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Pana Jacka Stachowskiego, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Jacek Stachowski Concept-Craft, NIP: 676-235-12-96, informacji handlowej drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.).”