Gemform-01 Nowość na rynku druku 3D

Drukarka 3d Gemform-01 to nowy produkt naszej firmy. Urządzenie pracujące w technologii FDM łączy w sobie solidność wykonania, niepowtarzalny dizajn, doskonałą jakość wydruku i dużą paletę kompatybilnych materiałów.

Drukarka 3D
Drukarka 3D

 

Pomysł stworzenia urządzenia Gemform narodził się w naszych głowach już jakiś czas temu, gdy przeglądaliśmy rynek dostępnych drukarek 3d, działających w technologii FDM. Wszystkie urządzenia można scharakteryzować w podobny sposób: pudełko lub rama stalowa nakładająca filament na płytę. Zależnie od konstrukcji stół porusza się w osi Z, albo osi X. Jednym słowem – wszystkie drukarki 3d są bardzo podobne.

Drugim spostrzeżeniem jakie poczyniliśmy to rzadkość występowania na rynku kilku cech profesjonalnych drukarek 3d w jednym urządzeniu o wysokim współczynniku ceny do jakości. Elementami, które rzadko występują razem są grzane stoły, zamykane, oświetlone komory robocze, w których pracują solidne ekstrudery mogące obsłużyć dużą liczbę gatunków filamentów, a do tego urządzenia mogą pracować bez podłączenia drukarki 3d do PC i ładnie wyglądają na biurku. O solidnej obudowie i wysokiej sztywności urządzenia nawet nie wspominamy.

Filament
Filament

Patrząc na powyższe dylematy postanowiliśmy stworzyć urządzenia, które będzie łączyć ze sobą wszystkie pożądane cechy drukarek 3d obecnych na rynku ze świeżym dizajnem, wysokimi możliwościami technicznymi za cenę niższą od konkurencji, która zamyka się stopniowo na to co dla nas jest ważne na rynku, tj. kompatybilność urządzenia zarówno z oprogramowaniem Open Source jak i mnogością rodzajów filamentów i rolek na których owe filamentu występują.

 

            Po długich i żmudnych pracach możemy w końcu pochwalić się naszym dziełem.

Drukarka 3d Gemform-01 ma unikalny, chroniony prawnie, dizajn, który kryje w sobie niespotykaną sztywność i odporność stalowej obudowy urządzenia. Kształt drukarki dopełnia niezwykła pokrywa, zamykająca przestrzeń roboczą w sposób, który do tej pory nie był wykorzystywany na rynku. Po jej otwarciu uzyskujemy dostęp do wszystkich najważniejszych komponentów drukarki w zakresie tak dużym jak w drukarkach bez obudowy.

Sama komora robocza wyposażona jest w oświetlenie LED, które umożliwia druk 3d w każdych warunkach oświetleniowych, dzięki czemu doskonale widać co powstaje na podgrzewanej platformie roboczej, pokrytej specjalnym podłożem do druku 3D.

Druk 3D
Druk 3D

Za precyzję druku odpowiada zbudowany w całości z metalu ekstruder, którego konstrukcja pozwala na użytkowanie wszystkich materiałów FDM dostępnych na rynku. Dodatkową zaletą zastosowanej przez nas głowicy jest jej sztywne połączenie z elementami nośnymi urządzenia, dzięki czemu głowica nie wpada w rezonans przy szybkich i krótkich ruchach. Połączenie zastosowanych przez nas rozwiązań technicznych w ramach samej głowicy i dwóch wysokowydajnych wentylatorów do chłodzenia wydruku daje możliwość druku z grubością warstwy 0,05mm.

Drukarka 3d Gemform-01
drukarka 3d Gemform-01

Samo drukowanie to czysta przyjemność. Dzięki zastosowaniu slotu kart pamięci, wyświetlacza LCD o dużym kontraście i manipulatora drukarka 3d Gemform-01 może pracować bez konieczności podłączenia do komputera PC.

Zastosowane w drukarce Gemform-01 oprogramowanie pozwala na kontrolę tempa i parametrów na bieżąco w trakcie wydruku i dostosowywanie ich do potrzeb użytkownika.

Nasza drukarka 3d Gemform-01 to urządzenie, które odpowiada zarówno na potrzeby maniaków technologicznych jak i osób, które poszukują wydajnego, odpornego urządzenia do zastosowań profesjonalnych. Aby tego dowieść prezentujemy wybrane parametry urządzenia:

– wymiary stołu: 244 x 194 x 190 mm;

– średnica dyszy: 0,4 mm;

– dokładność pozycjonowania XY: 0,1mm;

– min. grubość warstwy Z: 0,05 mm;

– wymiary urządzenia (wys x szer x gł): 485 x 445 x 380 mm (z holderem 485 x 445 x 414 mm);

– średnica materiału: 1,75 mm;

– maksymalna temperatura głowicy 245 °C;

– maksymalna temperatura stołu 110 °C;

– materiały: PLA, ABS, HIPS, NYLON, PVA, PETG, domieszkowane drewnem, metalami, gipsem, Elastyczne, Świecące, UV, Colorchange;

– dwa wysoko wydajne wentylatory do chłodzenia warstw wydruku;

– zamykana komora;

– oświetlona komora robocza;

– slot kart pamięci;

– praca bez konieczności podłączenia do komputera (wyświetlacz LCD + manipulator);

– unikalny dizajn;

– wytrzymała, metalowa, sztywna konstrukcja;

– ekstruder w całości wykonany z metalu;

– uniwersalny wieszak na filament.Znajdź nas

Zapisz się do newslettera

Zapoznałem się i akceptuje regulamin Tu możesz przeczytać, zapisać lub wydrukować Regulamin
Zgoda na przetwarzanie danych (pokaż) „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Pana Jacka Stachowskiego, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Jacek Stachowski Concept-Craft, NIP: 676-235-12-96, podanych w rejestracji danych osobowych w celach marketingowych i promocji, w szczególności w zakresie niezbędnym do świadczenia usługi newslettera, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 1997 Nr 133, poz. 883 ze zm.).”
Zgoda na przesyłanie inf. handlowej (pokaż) „Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Pana Jacka Stachowskiego, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Jacek Stachowski Concept-Craft, NIP: 676-235-12-96, informacji handlowej drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.).”